Jeżeli naszym sposobem na biznes została obuwnicza hurtownia, to mamy przed sobą dużo ciężkich dni. Nim otworzymy przedsiębiorstwo handlujące obuwiem i kupimy pierwszy towar, to koniecznie zróbmy dokładną analizę. Do przemyślenia mamy wiele spraw, i jeśli wszystko dokładnie się przemyśli, to otrzymamy odpowiedź na pytanie, czy też buty hurtownia jest dobrym pomysłem na firmę.

Podstawową ze spraw to zagwarantowanie dla hurtowni dostawców towaru, którzy dostarczą nam buty do dalszego handlu. Są tutaj dwa wyjścia, albo nawiążemy współpracę z jedną firmą produkującą buty, i wówczas zostajemy się jakby przedstawicielstwem, lub też handlować będziemy butami każdego producenta, który przedstawi interesującą propozycję. Istotne jest, żeby propozycja wytwórcy się pokrywała z oczekiwaniami naszych docelowych klientów. Jeżeli kupującymi będą niewielkie, zwykłe sklepy lub obuwnicze sklepy z pobliskich miejscowości, to nie będziemy mogli oferować butów przeznaczonych dla drogich salonów w galeriach handlowych, gdyż najnormalniej tego nie sprzedamy. Obuwie oferowane przez nas powinno mieć dobrą jakość, lecz przy tym być w dobrych cenach, zwłaszcza w pierwszym etapie handlu. Mamy wówczas dużą szansę, że nasze obuwie zacznie być kupowane i zgromadzimy pewną ilość lojalnych klientów. Jeśli zaś chodzi o nich, to do zastanowienia mamy, w jaką grupę docelową będziemy uderzać, i dla nich przygotować propozycję.

Jeżeli nasza obuwnicza hurtownia będzie już funkcjonować, to potrzebować będziemy dobrego wypromowania, aby zyskać dostęp do sklepów obuwniczych. Możemy albo wydrukować reklamowe ulotki, umieścić prasowe ogłoszenia, a możemy także samemu poodwiedzać obuwnicze sklepy prezentując to, co mamy do zaoferowania.