Ilość rzeczy, jakie będą do pozałatwiania przed weselem jest bardzo duża. Sporo z nich powinno się ruszyć nawet rok przed weselem, pozostałymi zająć się można w późniejszym terminie, lecz nie warto wszystkiego zostawiać na sam koniec. Skończyć się to może zbędnym zamieszaniem i bieganiem, jakich raczej nikt nie będzie potrzebował w tym czasie.

Jedną z istotniejszych spraw, jaką młodzi powinni się zająć odpowiedni wcześnie przed terminem uroczystości, będzie pozapraszanie gości. Zrobić to powinniśmy dużo wcześnie, ponieważ część gości musi dojechać na wesele z odległego miasta i chcą zorganizować sobie wszystko. Dużo młodych par posiada już jakieś zaproszenia ślubne niewiele po tym, jak postanowili o ślubie, sporo czeka z tym do samego końca. Kiedy ktoś będzie się tym zajmował trochę wcześniej, to może zrobić wszystko dokładnie tak, jak chce.

Dużo firm które się zajmują drukowaniem ślubnych zaproszeń robi także dostarczone przez narzeczonych projekty, przy tej okazji warto pamiętać o pozostałych przydatnych rzeczach, przykładowo takich jak zawieszki na butelki.