Jedną z bardziej ważnych, a w wielu przypadkach mało docenianych osób w czasie wesel jest ślubny fotograf. Dużo osób myśli, że wykonywanie zdjęć to żaden problem, i bardzo się krzywią, gdy dostaną kwotę za fotografowanie wesela. Ale to tylko ich zdanie, że fotografia ślubna to taka prosta i łatwa rzecz.

Po pierwsze fotograf ślubny musi poświęcić często pół nocy, aby do samego końca fotografować. A to jest dopiero wstępem do jego dalszych prac. Po weselu każde zdjęcie musi poprawić i sprawdzić. Dodatkowo musi wyselekcjonować grupę najciekawszych i z tej grupy wykonać album pamiątkowy. To wszystko musi zająć sporą ilość godzin pracy i potrzeba do tego wiele talentu i doświadczenia. Z tego też powodu, jeżeli chcemy dostać naprawdę dobrze wykonane zdjęcia ślubne ze swojego wesela, to nie powinno się skąpić na dobrego fotografa.

Zatrudniając dobrego fotografa będziemy pewni, że wszystkie ważne sceny będą utrwalone, a jakość fotografii będzie wysoka. Wówczas zdjęcia takie rzeczywiście będą pamiątką na resztę życia, do jakiej ze wzruszeniem sięgać będziemy za wiele lat. A jeśli zdecydujemy się na przypadkowego fotografa, to często się okazuje, że bezpowrotne stracimy te najwspanialsze momenty swojego wesela.