Sport jest zdrowy, pod taką tezą podpis złoży każdy doktor. Ludzie, którzy ćwiczą regularnie posiadają lepszą formę, lepsze zdrowie i dobre samopoczucie. Wszyscy powinni uprawiać sport co najmniej kilkadziesiąt minut każdego dnia. Najzdrowsze dla naszego ciała są ogólnorozwojowe, proste sporty, przykładowo bieganie, jazda na rowerze czy pływanie.

Lecz tempo naszego życia, ogrom obowiązków i nieprzewidywalna aura powodują, że duża grupa osób nie ma możliwości pozwolenia sobie na regularny spacer czy kilka kilometrów na dwóch kółkach. Dobrym pomysłem na rozwiązanie takiej sytuacji jest kupno treningowego roweru. Nieduże wymiary dają możliwość umieszczenia go w najmniejszym mieszkaniu, a spora ilość dostępnych funkcji pozwala na przeprowadzenie różnych rodzajów treningów. A najważniejszą rzeczą jest to, że posiadając przykładowo rower treningowy mamy możliwość trenowania w takich godzinach, gdy mamy na to możliwość, nie uzależniamy się od długich dojazdów albo pogody. W ostatnim czasie dużą popularność zyskały rowerki treningowe BaRnett.

Posiadają one sporo ciekawych funkcji, na przykład system hamowania magnetycznego, co pozwala na bezstopniową regulację oporu toczenia. Analogiczne funkcje posiada sporo innych treningowych rowerów, w tym również rower magnetyczny RaiDer, także często wybierany przez kupujących.