Planując własne wesele przyszli małżonkowie powinni mieć na uwadze wie różnych spraw. Do najważniejszych należy wyszukanie właściwej osoby, która zrobi na weselu fotografie, i również, jeżeli młoda para ma takie życzenie, nakręci przebieg uroczystości.

Wielu osobom się wydaje, iż fotografia ślubna jest bardzo łatwa i prosta, i zachęcają rodzinę albo znajomych o wykonanie fotografii. Lecz w wielu wypadkach po weselu boleśnie się rozczarowują, gdy wyszło na jaw, że nawet jeżeli zrobionych zdjęć jest duża ilość, to jakość ich mogłaby być dużo lepsza. Rozmyte ujęcia, niepoprawnie dobrane sceny, zły dobór oświetlenia – wszystko to powoduje, iż zdjęcia ślubne nie będą stanowić tego, co ktoś sobie wyśnił.

Z tego też powodu, jeżeli będziemy chcieli naprawdę posiadać prawdziwe wspomnienia z wesela, to warto zastanowić się nad wynajęciem profesjonalnej firmy fotograficznej. Osoba taka przede wszystkim nie angażuje się w przebieg uroczystości, więc może wykonywać ujęcia w każdym momencie wesela.

Dodatkowo fotograf ślubny najczęściej posiada dobry sprzęt, przez co zrobione tym aparatem fotografie prezentują wysoką jakość, nawet przy małym oświetleniu w kościele.