Moda kobieca bardzo się zmienia i ciągle wymaga sprawdzania, jakie nowe trendy będą na topie w aktualnym okresie. Również to dotyczy damskiego obuwia, tak na zimę jak i na lato. Możemy wziąć przykładowo chętnie wybierane przez kobiety buty na zimę, popularne botki. W zależności od producenta są sprzedawane albo z zabudowanym albo osobnym obcasikiem, oraz ze sznurówkami lub bez. Niezwykle różnorodna także jest gama kolorów.

Rzecz jasna najchętniej kupowane w największych ilościach są botki w kolorze czarnym, które pasują w praktyce do każdego ubioru. Lecz możemy kupić także w innych kolorach, brązowe, niebieskie, beżowe lub szare. Zakup botków w typowym odcieniu sprawi, że będziemy mogli w nich parę sezonów pochodzić. Za to kupno butów w nietypowych kolorach spowodować może, że po roku będą już niemodne i skończą stojąc w szafce na buty.

Lato to jeszcze większa ilość barw oraz ozdób. Nawet tradycyjne czółenka, kiedyś oferowane przeważnie w typowej czerni, obecnie możemy znaleźć w różnych kolorach. Te buciki także mają obcas, w zależności od trendów osobny albo zabudowany. Obecnie niezwykle popularne stały się czółenka z wysokim koturnem, jaki może posiadać czasami i pięć centymetrów grubości, i też o tyle więcej ma wzrostu kobieta, jaka je zakłada. Gama kolorów tych bucików jest niezwykle zróżnicowana, dodatkowo producenci używają sporo ozdobników, na przykład guziki, paski czy kokardki, jakie dopełniają te buty.

Analogiczne style występują przy balerinkach, także często zakładanych przez kobiety letnią porą. Balerinki odróżniają cię od poprzedniego modelu tym, że w zasadzie nie posiadają obcasów.