Współcześnie w dobie telefonów komórkowych zegarek spełnia nie tylko role szeroko rozumianej użyteczności, ale jest też doskonałą ozdobą i atrakcyjnym dodatkiem do ubrania i biżuterii.

Zegarek sportowy

Rosnącą popularnością wśród pań cieszą się zegarki sportowe. Ich zaletą jest niezwykła wytrzymałość, odporność na wstrząsy i uszkodzenia mechaniczne oraz uniwersalność. Koperta często wykonana jest z tytanu lub stali nierdzewnej. Zegarek sportowy ze średniej półki cenowej idealnie sprawdzi się podczas uprawiania sportu, na wakacjach, a także przy luźniejszych kreacjach podczas codziennych aktywności. Będzie pasował zarówno do dresów na wakacjach, jak i przy tradycyjnych dżinsach i koszuli. Stanowi doskonały dodatek do luźniejszych kreacji.
Dzisiejsze zegarki tego typu nie przypominają w niczym dawnych gumowych czasomierzy, których zaletą był wyłącznie stoper. Współczesne mają klasyczne koperty i coraz modniejsze paski z gumy lub silikonu, które kształtem przypominają bransoletkę. Występują w wielu kolorach i są stosunkowo tanie. Możemy tu wybierać od klasycznej bieli i czerni po letnie i zwariowane kolory, idealnie pasujące do różnokolorowych, lżejszych koszul czy T-shirt. Zegarki sportowe zostały wyposażone w wiele pożytecznych funkcji. Poza stoperem i alarmem znajdziemy w nich także krokomierz, GPS, a nawet pas do pomiaru tętna. Te droższe wersje posiadają nawet wbudowane mapy topograficzne Europy. Ich olbrzymią zaletę jest też wodoszczelność.

Zegarek z drewna na każdą okazję

Innym typem zegarka, który jest praktyczny, a jednocześnie zwróci uwagę swoim wyglądem i niebanalnością, jest zegarek wykonany z drewna. Moda na takie produkty przyszła do nas z południowej Europy gdzie cieszą się olbrzymią popularnością. To tam dwóch ekologów entuzjastów postanowiło wykorzystać drewno z odzysku do produkcji zegarków. Swój pomysł reklamowali hasłem „kupując zegarek sadzisz jedno drzewo”, czym szybko zyskali sobie sławę wśród konsumentów znudzonych masową produkcją. Wpisują się doskonale w coraz popularniejszy trend ekologiczny oraz wyrobów handmade. Pasują do codziennych kreacji, do pracy, a także eleganckiej marynarki lub żakietu.
W porównaniu do tradycyjnych zegarków wykonywanych z metalu czy stali są zdecydowanie lżejsze. Ich waga nie przekracza trzydziestu – czterdziestu gramów, podczas gdy zegarki stalowe osiągają wagę nawet stu czterdziestu gramów. Są wygodniejsze w użytkowaniu, niewyczuwalne podczas noszenia i nie powodują podrażnień oraz nie uczulają skóry. Produkowane w niebanalnej i niepowtarzalnej stylistyce mogą stanowić atrakcyjny i odróżniający się dodatek do ubioru.

Zegarek jako biżuteria

O ile zegarki sportowe czy te wykonane z drewna doskonale nadają się do codziennych kreacji lub do pracy, to zegarki z biżuterią znajdą zastosowanie przy wieczornej kolacji, jako fantastyczny dodatek do wieczorowej sukni. Zegarek tego typu powinien być starannie dobrany do koloru i stylu biżuterii, jaką nosimy na co dzień. Czyli do złotej biżuterii dobieramy złote zegarki opatrzone drobnymi, ale widocznymi kamieniami, które mogą poruszać się wraz ze wskazówkami zegarka. Niektóre takie urządzenia przypominają do złudzenia bardzo drogie bransoletki i mają za zadanie przyciągnąć wzrok osób trzecich. Są lekkie, wygodne i stosunkowo niewielkich rozmiarów.
Wbrew powszechnemu mniemaniu zegarki tego typu są wytrzymałe i odporne na uszkodzenia. Wyposażone w szkiełko mineralne lub szafirowe, są odporne na zarysowania. Jednocześnie zegarki takie mają większość tych funkcji, które znajdziemy w innych urządzeniach.