Bardzo istotnym elementem naszej urody i atrakcyjności fizycznej stanowią nasze włosy. Pragniemy, aby były błyszczące i przede wszystkim gęste. Jak więc sprawić, żeby nasze włosy były gęste? O to kilka przydatnych i skutecznych sposobów.

Jak myć włosy, aby były one gęste?

  1. Nie należy myć włosów za często, niestety nie wielu z nas wie, że mycie włosów codziennie – osłabia je. Wynika to z tego, że mycie pozbawia skórę głowy naturalnej powłoki ochronnej. Co w efekcie osłabia nasze włosy, mocno je wysuszając naraża na skłonności do wypadania.
  2. Bardzo często zapominamy o jednym z ważnych sposobów dbania o gęstość naszych włosów jakim jest rozczesywanie ich przed myciem.  Zawsze przed każdym myciem powinniśmy dokładnie rozczesać włosy. To da im szansę na nie zaplątanie się i zmniejszy możliwość powstania tak zwanego kołtuna, którego rozczesywanie powoduje dużą utratę włosów, przez co stają się one mniej gęste
  3. Kolejną ważną sprawą jest  temperatura wody w jakiej myjemy głowę. Nie może to być gorąca woda, ponieważ gorące kąpiele nie służą naszym włosom. Należy korzystać z letniej wody, ponieważ gorąca woda powoduje osłabienie cebulek włosów, co powoduje ich wypadanie. Dobrze jest na koniec kąpieli, spłukać włosy chłodną woda, to nada naszym włosom połysku.
  4. Ważne, aby włosy wycierać delikatnie miękkim ręcznikiem, nie robić tego w sposób agresywny dla włosów.

Jak suszyć włosy, aby były gęste?

  • Nie powinno używać gorącego nawiewu. Ważne, aby używać suszarki z możliwością regulowania temperatury. O ile to możliwe jak  najczęściej używać chłodnego nawiewu.  Niestety gorące powietrze powoduje w dużej mierze wypadanie włosów. U wielu osób poza tym gorące powietrze powoduje przetłuszczanie się włosów i ich przyklapnięcie, co nie wygląda ani atrakcyjnie, ani estetycznie. Jedno o czym nie należy zapominać dla każdego typu włosów najlepsze jest nie używanie suszarki, tylko suszenie włosów naturalnie.
  • Dobrym sposobem jest też rozczesywanie palcami. Należy to robić przed i w trakcie korzystania z suszarki do włosów należy je przeczesywać delikatnie naszymi palcami. Niestety włosy, które są mokre są dużo bardziej wrażliwe na szarpanie szczotki. Mokre włosy są podatne na uszkodzenia mechaniczne oraz o wiele częściej wypadają. Dobrym narzędziem do rozczesywania mokrych włosów jest grzebień o szerokim rozstawie zębów.
  • Ważna jest również odległość między suszarką, a włosami. Tak by strumień powietrza nie nagrzewał przez co nie wysuszał włosów. Przepisowe jest najbardziej 30 cm, ale im większa odległość między skórą głowy, a ciepłym strumieniem powietrza, to tym lepiej dla naszych włosów. Minimalnie powinno być to 30 cm od skóry głowy tak by chronić ją przed przegrzaniem oraz podrażnieniem. Gęste włosy to przede wszystkim zdrowa skóra głowy.

Jaki szampon i odżywkę stosować, aby mieć gęste włosy?

Gęste włosy to przede wszystkim zdrowe włosy, dlatego jeśli pragniemy być posiadaczami gęstych włosów musimy zadbać o ich kondycję. Doskonałe rezultaty może nam zapewnić seria produktów DrHair.pl zagęszczanie włosów Ważne jest to, aby skóra głowy była odpowiednio nawilżona i aby dostarczyć jej substancji odżywczych, które odbudują uszkodzenia, pobudzą porost nowych włosów i zapobiegną wypadaniu. Takimi szamponami i odżywkami są te które są bogate na przykład w glinkę, która odbudowuje zniszczone włosy i wzmacnia cebulki. Przy wyborze kosmetyków do włosów kierujmy się, aby w opisie były do włosów rzadkich, którym potrzebna jest objętość oraz by były jak najbardziej naturalnymi produktami, nie zawierającymi parabenów, silikonów i barwników czy substancji zapachowych, które osłabiają włosy.