Zmiana pór roku z zimy na wiosnę oznacza również konieczność zmiany garderoby malucha. Musisz zacząć odkładać grube zimowe kurtki, szaliki i ocieplane buty swojego dziecka. Sezon wiosenny jest uważany za sezon “pośrodku”, ze względu na kombinację dni słonecznych, wietrznych i deszczowych. W rezultacie rodzicom często trudno jest zdecydować, jak ubrać malucha.

Wybór wygodnych, odpowiednich do pogody ubrań dla dzieci

Wybierz ubrania, w których maluch będzie czuć się komfortowo. Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę wygodę malucha podczas ubierania go na wiosnę. Dni wiosenne są dłuższe i zwykle zmieniają się między zimnymi, ciepłymi i mokrymi.
Upewnienie się, że sprawdzisz dzienny raport o pogodzie, pomoże Ci on zdecydować, jak najlepiej ubrać swoje dziecko danego dnia. Upewnij się, że ubrania są lekkie i fajne, ale nadal mogą chronić malucha przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych.
Małe dzieci mogą mieć wysypkę, jeśli ich ubrania są zbyt restrykcyjne lub ciepłe dla pogody. Dzieci są narażone na oparzenia słoneczne, jeśli nie są chronione odpowiednią odzieżą.
O tej porze roku polary nie są najlepszym rodzajem ubrania, dlatego więc najlepiej przechowywać je w szafie aż do następnego sezonu zimowego.

Jeżeli to możliwe, wybieraj bawełnę

Bawełna jest najlepszym możliwym wyborem, ponieważ jest to tkanina oddychająca. Oto niektóre tkaniny bawełniane, które są odpowiednie dla niemowląt i małych dzieci:
Supima Cotton: Jest to w 100% amerykańska, wyjątkowo długa, stabilna bawełna, która jest ogólnie o wiele trwalsza niż zwykłe, bawełniane tkaniny. Ma drobnoziarniste włókna, które zwiększają miękkość ubrania dają kolorowi niezwykła barwę, jednocześnie będąc odpornymi na przetarcia.
Bawełna kaszmirowa: to cienka tkanina z bawełny powszechnie używana w wiosennych i letnich garderobach. Bawełna kaszmirowa jest wykonana w taki sposób, że niektóre nici celowo są ze sobą wiązane, dzięki czemu cała tkanina ma pomarszczony wygląd, co zapobiega przyklejaniu się tkaniny do skóry.
Gingham cotton: to średniej wagi, zwykła tkanina z przędzy zmieszanej z bawełną. Jest ona ogólnie tańszą tkaniną, w większości tkaną ze sprawdzonym wzorem.

Ubieranie “na cebulkę”

Rozważ nakładanie kilku warstw ubrań malucha – warstwowanie pozwala na łatwe usunięcie części stroju dziecka, lub dodanie dodatkowej warstwy, gdy pogoda nagle zmienia się z zimnego na ciepły i mokry, a potem z powrotem na zimny.
Możesz ubrać swoje dziecko w bawełnianą koszulkę, następnie ubrać bawełniane spodnie i długą koszulę z długimi rękawami lub bawełnianą kurtkę. Jeśli zrobi się zbyt ciepło, możesz zdjąć spodnie i kurtkę, lub jeśli nagle zrobi się zbyt zimno – możesz z łatwością założyć na dziecko bawełniany kocyk.
Jeśli nagle znalazłeś się w deszczu ze swoim małym dzieckiem podczas spaceru, upewnij się, że masz na sobie płaszcz przeciwdeszczowy wykonany z wodoodpornego materiału, takiego jak nylon.

Wybierz ubrania w jasnych kolorach i wzorach

Wiosna to pora roku, kiedy możesz ubrać swoje dziecko w żywych kolorach. Jasne kolory, takie jak żółty, różowy i pomarańczowy lub pastelowe kolory, takie jak baby pink lub baby blue, są zabawnymi kolorami na wiosnę.
Wzory z kwiatami lub proste odbitki są również dobre dla dziewczyn. Niebieskie ubrania w kratę lub paski są możliwymi do zaakceptowania opcjami dla małych chłopców lub możesz wybrać szarości lub ciemne błękity.
Z pewnością najlepsze wzory na wiosnę to marynarskie lub żeglarskie wzory, urocze postacie dinozaurów lub wzory zwierząt dla chłopców, podczas gdy księżniczki, wróżki, kwieciste wzory i urocze projekty graficzne w delikatnych odcieniach różu, żółci lub brązu dla dziewcząt.