W dzisiejszych czasach zacząć grę na Giełdzie Papierów wartościowych jest niezwykle prostolecz kilkanaście lat temu założenie konta maklerskiego a przede wszystkim złożenie najprostszego zlecenia to była prawdziwa droga przez mękę. Co prawda samo założenie rachunku maklerskiego nie różni się zbytnio od tego z czym mieliśmy do czynienia na przykład dwadzieścia lat temu ale samo składanie zleceń różni się już diametralnie. Tak więc ustaliliśmy że pierwszym krokiem który musimy wykonać jest udanie się do biura maklerskiego celem założenia rachunku.

W tym celu potrzebny nam będzie dowód osobisty ukończone osiemnaście lat oraz nie możemy być skazani za przestępstwa przeciwko obrotowi gospodarczemu. Jeszcze dwadzieścia lat temu aby móc złożyć zlecenie maklerowi trzeba było albo udać się bezpośrednio do biura maklerskiego albo próbować dodzwonić się do niego telefonicznie w celu weryfikacji tożsamości odpowiedzieć na kilka pytać oraz oczywiście podać hasło. W dzisiejszych czasach dzięki powszechnemu dostępowi do internetu możemy składać zlecenia przy pomocy komputera lub też dowolnego urządzenia mobilnego które obsługuje aplikację dedykowaną dla naszego biura. Na pewno jeśli jesteśmy kompletnie zieloni jeśli chodzi o grę na giełdzie powinniśmy bez dwóch zdań zacząć od rachunku demo – które posiada większość internetowych biur maklerskich. Dzięki takiemu rachunkowi możemy grać za wirtualne pieniądze w ten sposób na pewno zaznajomimy się doskonale z aplikacją biura maklerskiego oraz nabędziemy odpowiedniego doświadczenia.

Zanim zaczniemy grać za prawdziwe pieniądze na pewno warto będzie poświęcić trochę czasu na zgłębienie literatury poświęconej grze na giełdzie papierów wartościowych – co zbuduje nam solidne fundamenty pod przyszłe sukcesy na parkiecie. Wielu klasyków spekulacji giełdowych napisało bardzo ciekawe książki w których zawarta jest warta bardzo duże pieniądze wiedza. Na pewno warto pamiętać że jeśli jesteśmy początkującymi inwestorami to na pewno warto na sam początek grać za pieniądze które po prostu możemy przegrać – ponieważ od giełdy podobnie jak od alkoholu hazardu czy też narkotyków można się po prostu uzależnić.